HaberlerYaşamYatalak ve görme kaybı yaşayan küçük Furkan tedavi edilmeyi bekliyor

Yatalak ve görme kaybı yaşayan küçük Furkan tedavi edilmeyi bekliyor

​Yüksek ateş şikayetiyle kaldırıldığı hastanede haftalarca yoğun bakımda kalan ve epilepsi tanısı konulan Turgun ailesinin 5 yaşındaki oğlu Furkan’ın annesi Leyla, salgın nedeniyle oğlunu tedavi ettiremediğini belirtti.

Yatalak ve görme kaybı yaşayan küçük Furkan tedavi edilmeyi bekliyor

Kasrik Beldesinde ikamet eden Turgun ailesinin ilk çocuğu olan 5 yaşındaki Furkan, geride bırakılan 2020 yılının şubat ayında yüksek ateş şikayetiyle Cizre Devlet Hastanesi kaldırıldı. İlk müdahalelerin ardından Batman’a sevk edilen Turgun, 32 gün boyunca yoğun bakımda kaldı.

Tedavilerin ardından epilepsi tanısı konulan Küçük Furkan’ın durumu daha da kötüye giderek bir ay içerisinde yatalak duruma düşerken görme kaybı da yaşıyor.

Umudunu yitirmeyen Turgun, oğlunu İzmir ve Diyarbakır’da özel ile devlet hastanelerine götürdü. Anne Turgun, oğlunu götürdüğü hastanelerde salgın nedeniyle pek ilgilenilmediği belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve Sağlık Bakanlığına seslenerek oğlunun tedavi edilmesini istedi.

3 yaşına kadar oğlunun sağlıklı biri olduğunu belirten Anne Leyla Turgun, “Furkan 3 yaşında kadar sağlıklı bir çocuktu. Havale geçirerek 32 gün boyunca yoğun bakımda kaldı. Şimdi ne oturabiliyor ne kalkabiliyor ne görebiliyor, kendi başına hiçbir şey yapamıyor. 3 yaşında kadar her şeyi yapabilen çocuk, artık hiçbir şe yapamıyor.” dedi.

Oğlu Furkan’ı Diyarbakır, İzmir ve Batman’da çeşitli hastanelere götürdüğünün ifade eden Turgun, “Virüs nedeniyle hiçbir hastane güzelce ilgilenmedi. Eski halini çok özledim. Çocuklarla yaramazlık yapmasını, oyun oynamasını, kirlenmesini bile özledim.” diye konuştu.

“Bir anneyi ancak bir anne anlayabilir” diyen Turgun, “Cumhurbaşkanımızın eşi Emine hanıma sesleniyorum. Oğlumun tedavi edilmesi için lütfen bana yardımcı olsunlar.” şeklinde konuştu.  

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER