HaberlerYaşamUmut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdı

Umut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdı

Dünyanın dört bir yanında insani yardımlarda bulunan Umut Kervanı Vakfı, Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye kırmızı et ve erzak yardımında bulundu.

Umut Kervanı Siirt'te Ramazan ayı öncesi yüzlerce aileye yardım ulaştırdı

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kendilerine yardım başvurusunda bulunan binlerce fakir ve yardıma muhtaç aileye ulaşmanın gayreti içerisinde olan Siirt Umut Kervanı Vakfı, İLKHA aracılığıyla hayırseverlere seslendi.

Ramazan ayı öncesi insani yardım duygularını artırmak, infak vermeyi yaygınlaştırmak amacıyla yüzlerce üye ve gönüllüsüyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşan ve her ay düzenli olarak yardımları fakir ve muhtaç ailelere ulaştırmaya devam ettiklerini ifade eden Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir şunları söyledi:

Siirt Umut Kervanı olarak Ramazan öncesi hayırseverlerin bizlere bağışladığı erzak, kırmızı et ve bağışları, yetim, fakir ve muhacir kardeşlerimize ulaştırmaya başladık. Özellikle Siirtli hayırsever bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten çok hayırlı bir işe vesile oluyorlar. Şu anda elimizde kayıtlı binlerce yardıma muhtaç insan var ve bize ulaşan yardım ile fakir sayısında çok fark var. Şu anda yardıma muhtaç birçok insana yardım yapamadık.

Siirt Umut Kervanı Başkanı Ramazan Tokdemir

"Hayırseverler iftar yemeği yerine bu süreçte gıda kolisi hazırlayıp fakirlere ulaştırabilir"

Salgın nedeniyle Ramazan ayında iftar sofralarının kurcalamayacağına dikkat çeken Tokdemir, bunun yerine hayırseverlerin gıda kolisi hazırlayıp fakir ve muhtaçlara ulaştırabileceklerini söyledi.

Tokdemir, "Önümüzdeki salı günü inşallah Ramazan ayını idrak edeceğiz ve bu ay içerisinde yapılan amellerin Allah katında çok büyük bir değeri var. Hayırların katlanarak karşılığının verildiği bir ayı yaşayacağız. Bu nedenle hayırseverlere şu çağrıda bulunmak istiyorum; salgın sürecini yaşıyoruz, birçok insan işsiz kalmış durumda ve bize başvuruda bulunan insanların sayısı da 2 kat artmış durumdadır. Elimizdeki imkân kısıtlı olduğu için hepsine yetişemiyoruz. Biliyorsunuz salgın nedeniyle iftar sofraları da kurulamayacak." diye konuştu.

"Her gün farklı acı bir manzarayla karşılaşıyoruz"

Tespit ettikleri fakir ve muhtaçlara yardım ulaştırırken mahallede karşılaştıkları bir Suriyeli ailenin içler acısı bir haline şahit olduklarını belirten Ramazan Tokdemir, Suriyeli aile için de özel yardım çağrısında bulundu.

Tokdemir, "Suriyeli ailenin evine baktığımızda yerde ne bir halı ne de mutfağında bir yiyecek vardı. Komşularının verdiği eski bir buzdolabının içinde bir tas yoğurt ve küflenmiş bir ekmek vardı. 180 TL de borçlandıkları elektrik faturası bulunuyordu. Birkaç gün sonra Ramazan geliyor. Ramazan ayına girmeden önce hayırseverlerden talebimiz bu aileye destek çıkmak. Çünkü onların tek beklentisi biz ensar kardeşleridir." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER