HaberlerYaşamUmut Kervanı Adana ve Hatay'da yardımlarını sürdürüyor

Umut Kervanı Adana ve Hatay'da yardımlarını sürdürüyor

​Umut Kervanı Adana’da iki yüz gıda kolisi dağıtırken, Ceyhan ve İskenderun’da da yetim çocukları giydirdi.

Umut Kervanı Adana ve Hatay'da yardımlarını sürdürüyor

Adana genelinde 200 gıda kolisi dağıtan Adana Umut Kervanı, Ceyhan ve Hatay’ın İskenderun ilçesinde ise 30 yetim çocuğu giydirdi.

Adana Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Cevdet Dizlek, yaptığı açıklamada salgın sürecinde mağdur ailelerin sıkıntılarının daha da arttığını dile getirdi.

‘Yetim Çocukları Giyindirme Projesi’ kapsamında Ceyhan ve İskenderun temsilciliklerinin belirlediği çocuklara giysi yardımında bulunduklarını bildiren Dizlek, kent genelinde gıda kolisi dağıtmaya devam ettiklerini aktardı.

Her ay yaptıkları yardımlara ekstra olarak Adanalı esnafın desteğiyle 200 paket daha gıda kolisi dağıttıklarını aktaran Dizlek, salgın döneminde çalışmalarını salgın kurallarına riayet ederek hızlandırdıklarını vurguladı.

Esnafın zor süreçten geçtiklerini ve esnaf ile sürekli iletişim halinde olduklarını bildiren Dizlek, "Elhamdülillah Umut Kervanı Adana’da büyük bir fedakârlık yapıyor. Üyelerimiz gece gündüz demeden yardıma muhtaç kişilere ulaşmaya devam ediyor. Üzerimizdeki musibetlerin gitmesi için daha çok sadaka ve infaka yönelmeliyiz. Mağdur insanları daha fazla gözetmemiz gereken bir süreçteyiz. Bizlere her fırsatta destek veren esnaflarımıza teşekkür ederiz." şeklinde konuştu.

Konuşmasını hayırseverlere seslenerek sonlandıran Dizlek, "Yaşanan mağduriyetleri hep birlikte görüyoruz.  Özellikle Adana’nın bir tarım şehri olması sebebiyle, yardıma muhtaç kişiler daha da artıyor. Rabbim yapılan tüm hayırları kabul eylesin." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER