HaberlerYaşamSevgi Evleri'nde kalan çocuklar Afrika'da su kuyusu açacak

Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar Afrika'da su kuyusu açacak

​Adıyaman Sevgi Evlerinden kalan çocuklar Afrika'da su kuyusu açtırmak için biriktirdikleri harçlıklarını Adıyaman İl Müftülüğüne teslim etti.

Sevgi Evleri'nde kalan çocuklar Afrika'da su kuyusu açacak

Biriktirdikleri harçlıkları insanların susuz kalmaması için harcayan Sevgi Çocuk Evlerinde kalan çocuklar Allah yolunda infak etmenin sevincini yaşadı.

Çocukların yaptıkları bağış hakkında bilgi veren Adıyaman İl Müftülüğü vaizesi Zeliha Kınık " Yüce Rabbimiz Kur'an-ı Kerimde 'Mallarını Allah yolunda infak edenlerin örneği yedi başak bitiren, her bir başakta yüz tane bulunan bir tek tanenin örneği gibidir. Allah, dilediğine kat kat arttırır. Allah (ihsanı) bol olandır, bilendir.' buyurmaktadır. Müminler birbirini görmese, uzak diyarlarda da yaşasa kardeş olduğunu hatırlayıp, birbirinin derdiyle dertlenirler. Safvan Çocuk evlerinde kalan gençlerimiz bu şuurla, Afrika'da suya hasret kardeşleri için biriktirdikleri paralarını infak etmeye karar verdiler. Bugün il müftüğümüzü ziyaret ederek Adıyaman İl Müftümüz Mehmet Taşçı'dan Türkiye Diyanet Vakfımızın çalışmaları hakkında bilgi alıp hep birlikte küçük birikimlerinden infakta bulundular. Bu örnek davranış duygulu anlar yaşattı." dedi. 

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER