HaberlerYaşamBorcunu ödeyemeyen yaşlı kadının elektriği kesildi

Borcunu ödeyemeyen yaşlı kadının elektriği kesildi

Adana’nın Seyhan ilçesinde ikamet ettiği evin tavanı çökmeye yüz tutan 70 yaşındaki Kudret Karakuş, faturalarını ödeyemeyince evinin elektriği yetkililer tarafından kesildi.

Borcunu ödeyemeyen yaşlı kadının elektriği kesildi

8 çocuk annesi Kudret Karakuş, yıllar önce eşinin vefat ettiğini birlikte ikamet eden iki oğlunun da kendisini elektrik ve su borcu içerisinde terk edip gittiğini ifade etti.

Oğullarının başka şehirde yaşadığını ve kendisine ilgi göstermediklerini söyleyen Karakuş tek gelirinin yaşlılık maaşı olduğunu belirtti.

Vefat eden eşinden kalma evde gelini ve dört torunu ile birlikte hayata tutunmaya çalışan Karakuş, evin en ufak bir sarsıntıda çökmesinin muhtemel olduğunu ve kış aylarında yağan yağmurun içeriye sızdığını söyledi.

Tavanın su almasıyla evin elektrik tesisatında da sıkıntılar yaşadığını, uzun süredir maddi imkânsızlıklardan dolayı su ve elektrik faturalarını ödeyemediğini ifade eden Karakuş zorlu kış günlerinde elektriksiz bir şekilde yaşadığını vurguladı.

Komşusunun elektriğinden seyyar priz yardımıyla faydalandığını dile getiren Karakuş "Evim başıma yıkılmak üzeredir. Torunlarımın enkaz altında kalmasından korkuyorum. Yetkililerden yardım talep ediyoruz. Odaya girmeye dahi korkuyoruz. Kızlarımın hepsi evli. Erkek çocuklarım ise benden ilgisiz yaşıyorlar. Gelinimin ve torunlarımın geçimini yaşlılık maaşımla sağlamaya çalışıyorum." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER