HaberlerSağlıkVan'da karla mücadele ekipleri 2 hastayı kurtardı

Van'da karla mücadele ekipleri 2 hastayı kurtardı

Van Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Gevaş ve Gürpınar ilçesinde boğazına kemik takılan 60 yaşındaki bir hasta ile hamile bir kadını hastaneye ulaştırmak için saatlerce mesai harcadı.

Van'da karla mücadele ekipleri 2 hastayı kurtardı

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, bir tarafta karla mücadele çalışmaları yürütürken, bir taraftan da hastaların sağlıkçılara ulaştırılmasını sağlıyor. 

Gevaş'ın Daldere ve Gürpınar'ın Akdoğu mahallelerinde 112 sağlık ekiplerinden yardım isteyen iki hastanın yardımına koşan karla mücadele ekipleri, boğazına kemik takılan 60 yaşındaki Perihan İpek için seferber oldu.

Karla mücadele ekipleri, Gürpınar'da hamile bir hastanın yardımına gitti. Akdoğu Mahallesi'nde yaşayan doğum hastası Behiye Işık, zorlu bir çalışmanın ardından Gürpınar İlçe Devlet Hastanesine ulaştırılarak tedavi altına alındı. 

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER