HaberlerSağlık"Haftalık Tematik Denetimler" devam ediyor

"Haftalık Tematik Denetimler" devam ediyor

Bugün ülke genelinde berberler, kuaförler, güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar ve masaj salonları denetlenecek.

"Haftalık Tematik Denetimler" devam ediyor

İçişleri Bakanlığının 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle, dinamik denetim sürecinde haftalık "tematik denetim planı" uygulanmaya devam ediyor.

Genelgeye göre; 6 Mart Cumartesi restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane gibi yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane, kır/çay bahçesi, dernek lokali gibi umuma açık yerler; 7 Mart Pazar günü; otel ve konaklama tesisleri, kayak otelleri ve tesisleri; 8 Mart Pazartesi ise; şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları (okul servisleri dâhil) ile havalimanı/gar/otogar gibi yerler denetlendi.

Bugün ülke genelinde berberler, kuaförler, güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar ve masaj salonları denetlenecek.

Denetim faaliyetlerinde kolluk kuvvetlerinin yanı sıra tüm kamu kurum ve kuruluşlarından, yerel yönetimler ve meslek odalarından destek alınıyor.

İLGİLİ HABERLER

Malatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekMalatya’da yapımı süren 300 yataklı devlet hastanesi 2022’de hizmete girecekDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirDoç. Dr. Araç: Sıvı ihtiyacının yeterince karşılanmaması böbreklerin iflasına neden olabilirProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiProf. Dr. Vural: Aşıya karşı tereddüdün nedeni bilgi kirliliğiAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorAyak sağlığına özen gösterenler yemeni ayakkabıları tercih ediyorUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçtiUygulanan Coronavirus aşı sayısı 36 milyonu geçti
SIRADAKİ HABER