HaberlerKültür SanatMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştı

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştı

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştı

Dün Adana'ya gelen ve bu akşam 20.00'ye kadar Sabancı Merkez Camii önünde sergilenecek Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar, kendilerine Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı hatırlatan maket çalışmasından dolayı yetkililere teşekkür etti.

"Gazze'ye Derman Ol" sloganıyla illeri dolaşan Minia Kudüs tırı gittiği her ilde halkın yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar için çok önemli olduğunu dile getiren Yusuf Ayriç, Kudüs'ün gündemden düşmemesi için özel çaba sarf edilmesi gerektiğini söyledi.

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştı

Yusuf Ayriç

Ayriç, "Bizzat Kudüs'e gitmek nasip olmasa da maketini görmek bizi çok mutlu etti. İnşallah gerçeğini görmek de nasip olur. Yetimler Vakfı'nın bu etkinliğini çok verimli ve olumlu buluyorum. Kudüs'e belirli zamanlarda değil, tüm zamanlarda sahip çıkmalıyız. Kudüs'ü iyi anlamamız gerekir." şeklinde konuştu.

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştı

Bünyamin Kaya

Minia Kudüs'ün Adana'ya gelmesine vesile olan Yetimler Vakfı'na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Bünyamin Kaya, "Mescid-i Aksa'yı bizi hatırlatan ağabeylerimizden Allah razı olsun." dedi.

Mescid-i Aksa ve Kudüs'ün gündemde pek durmadığını ve unutulduğunu üzülerek aktaran Kaya, "Fakat Yetimler Vakfı'nın bu çalışmasıyla yeniden kutsal mekanlarımızı hatırladık. Kudüs hiçbir zaman unutulmamalıdır çünkü bizim için çok önemli bir yerdir." dedi.

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştı

Yusuf Tekin

"Gençler gerektiği zaman canıyla gerektiği zaman da malıyla mücadele edecektir"

Gençlere Kudüs davasını hatırlatacak çalışmaların daha sıklıkla yapılması gerektiğine inandığını belirten Yusuf Tekin ise şu şekilde konuştu:

Kudüs sadece bizim için değil tüm Müslümanlar için namus ve şeref anlamına gelir. Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) diğer tüm Peygamberlere namaz kıldırdığı yer Mescid-i Aksa'dır. Ümmet kendi namusu konumunda bulunan kutsal mekanları hakkında hassas olmalıdır. Bilindiği üzere birçok değerimiz unutuldu. Gençler gerektiği zaman canıyla gerektiği zaman da malıyla mücadele edecektir. Bu bir mecburiyettir.
Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştı

Şehmuz Gök

Kudüs'ün ancak birlik ve beraberlikle gündemde kalabileceğini vurgulayan Şehmuz Gök, "Bizzat oraya gidip görmek isteyenler, bir nebze de olsa hasret gidermiştir." dedi.

Kudüs maketinin özenle hazırlandığını gözlemlediklerini kaydeden Gök, "Birkaç günlük boykotla Kudüs'e sahip çıkamayız. Bu bilinci gençlerimize aşılamalıyız. Ortak hedefimize doğru hep birlikte gitmeliyiz. Gençlerin çoğu Kudüs'ten habersiz. Gazze'deki kardeşlerimiz bizim için mücadele ediyor. Biz de boş durmamalıyız." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Minia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıMinia Kudüs tırını ziyaret eden Adanalılar duygularını paylaştıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıBalık Gölü Festivali hazırlıkları başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt 1'inci Ulusal Foto Safari Yarışması başladıSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiSiirt'te "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinliği düzenlendiTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyorTeknoloji bağımlılığı arttıkça kitap okuma oranlar düşüyor
SIRADAKİ HABER