HaberlerYaşamİşitme ve konuşma engeli 11 çocuk babası hayırseverlerden yardım bekliyor

İşitme ve konuşma engeli 11 çocuk babası hayırseverlerden yardım bekliyor

İşitme ve konuşma engeli 11 çocuk babası hayırseverlerden yardım bekliyor

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Kilis köyünde ikamet eden 11 çocuk babası Ahmet Savaş, geçirdiği bir kaza sonucu çalışamaz hale geldi.  

Daha birkaç yıl öncesine kadar ailesinin geçimini inşaatlarda çalışarak sağlayan Savaş, bakımsızlıktan dolayı tavanı damlayan ve yıkılma tehlikesi olan iki gözlü köy evini boşaltarak, 11 çocuğuyla kardeşine ait bir odalı eve taşınmak zorunda kaldı.

En büyük oğlunun nişanını yapan Savaş, maddi imkansızlıklardan dolayı çocuğunun düğününü de yapamıyor.

İşitme ve konuşma engeli 11 çocuk babası hayırseverlerden yardım bekliyor

Ailenin bir kısım ihtiyaçlarını karşılayan Umut Kervanı Siirt Şube Başkanı Ramazan Tokdemir, geçirdiği kaza sonucu çalışamayan işitme ve konuşma engelli Savaş ve çocukları için yardım çağrısında bulundu.

Tokdemir, "Siirt Umut Kervan’ı olarak sağır ve dilsiz muhtaç bir kardeşimizin durumunu yerinde incelemek için geldik. Evinin durumuna baktığımızda gerçekten içinde yaşanamaz, harabe bir durumdadır. Tavanı damladığı, çökme tehlikesi bulunduğu için evini terk etmek zorunda kalmış, geçici olarak tek göz bir evde 11 çocuğu ile birlikte kalıyor. Ailenin bu durumunu hayırsever kardeşlerimizle paylaşmak ve evlerini onarmak için onlardan yardım bekliyoruz." dedi.

İşitme ve konuşma engeli 11 çocuk babası hayırseverlerden yardım bekliyor

Savaş'ın işitme ve konuşma engelli olduğu için kendisini ifade edemediğini söyleyen Tokdemir, ailenin çok zor bir duruda olduğuna dikkat çekti.

"Şu anda aile için elzem olan evlerini temelden onarmaktır"

Muhtaç ailenin Aile Sosyal ve Yardımlaşma Vakfından aldığı bin TL haricinde her hangi bir gelirinin olmadığını belirten Tokdemir, "Gelin bu aileye yardımda bulunalım, gerçekten muhtaç bir halde bulunan ailenin yetişkin bir çocukları bulunuyor, onun nişanı yapıldığı halde kalacak yerleri, paraları olmadığı için düğünü yapamıyorlar. Şu anda aile için elzem olan acil bir evdir. Hayırseverlerden bizim ilk isteğimiz ailenin evini temelden onaracak kum, çimento ve demir ihtiyacının karşılanmasıdır, çünkü evleri yaşanacak bir halde değildir.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER