HaberlerDünyaDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepki

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepki

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepki

Siyonist işgal rejimine karşı mücadele eden Filistinli direniş grupları, bölgesel gelişmeleri ve Gazze'nin son durumunu ele almak üzere bir araya geldi. Toplantı sonrası gruplar, yayınladıkları ortak bildiri ile görüşme sonuçlarını duyurdu.

Filistinli gruplar, işgal altındaki Batı Şeria'nın muhtelif noktalarında siyonist işgal rejimi askerlerine karşı koyan ve direniş gösteren Filistinli gençleri selamlarken, gençlerin yalnız olmadığını vurguladı.

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepki

Açıklamada, "idari tutukluluk" zulmünü protesto etmek amacıyla açlık grevine girenler başta olmak üzere işgal zindanlarındaki Filistinli esirlere destek vermenin önemi üzerinde duruldu.

Siyonist işgal rejiminin, çocuk haklarını ihlal edenlerin yer aldığı "utanç listesi" olarak da bilinen kara listeye dahil edilmemesine tepki gösterilen açıklamada, işgal rejiminin, Filistin topraklarında savaş suçları işlediğine, kundaktaki bebekleri vahşice katlettiğine ve sivil yerleşim yerlerini acımasızca bombaladığına dikkat çekildi.

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepki

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar, HAMAS ve işgal rejiminin vardığı ateşkesin kalıcı hale getirilmesi için yürütülen çalışmalar bağlamında abluka altındaki Gazze'ye gelen Wennesland ile bir araya gelmişti.

Filistin direnişinin tarihe geçen isimlerinden Sinvar, Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile gerçekleştirdiği görüşmenin kötü geçtiğini bildirmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER