HaberlerYaşamBatman’da Filistin yararına kermes açıldı

Batman’da Filistin yararına kermes açıldı

Batman’da Filistin yararına kermes açıldı

Batman'da Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu ve İHH öncülüğünde Filistin'e yardım kampanyası dâhilinde yardım kermesi düzenlendi.

Atatürk Parkı yanında bulunan sokakta kurulan kermese, hayırseverler tarafından evlerinden getirilen yemek ve tatlı çeşitleri bağışlandı. Kermesin üç gün süreceği belirtildi.

Batman’da Filistin yararına kermes açıldı

Kermes açılışında açıklama Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Şehmus Temiz, Filistin'e yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, üç gün boyunca düzenleyecekleri kermese tüm hayırseverleri beklediklerini söyledi.

Temiz, “Bugün kardeşliğimizi göstermek için bir araya geldik. Kardeşlik, kardeşinin acısını, eksikliğini ve derdini anlayıp hissedebilmektir. Bugün Filistinli kardeşlerimizin işgal rejiminin zulmüyle yanan, harap olan Filistinli kardeşlerimizin acısını hissetmek için buradayız. Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu ve İHH olarak beraber başlattığımız kampanyanın devamı olan kermesimiz bugün başlıyor ve üç gün sürecektir. Burada sadece maddi destek değil aynı anda Filistin’le olan kardeşliğimizi gösteriyoruz. Katkı suna gönül veren herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

İŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaİŞKUR Batman İl Müdürü Eviz: Kadın istihdamında Batman Türkiye’de 4’üncü sıradaBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorBeyaz et fiyatlarındaki artış hem alıcıyı hem de satıcıyı tedirgin ediyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorEngelli baba çocuklarının hafız olması için engel dinlemiyorİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıİLKHA muhabiri Hindistan’daki yarışmada “Altın Madalya” ödülünü aldıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısıBatman Umut Kervanından hayırseverlere kurban çağrısı
SIRADAKİ HABER