HaberlerDünyaYemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldık

Yemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldık

Yemen Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Yahya Seri, ülke güçlerinin "Beşinci Caydırıcı Denge" adı altında Suudi Arabistan'da gerçekleştirdiği geniş çaplı İHA'lı ve füzeli operasyon hakkında önemli bilgiler verdi.

Yemen ordusu: Suudi rejimi mevzilerini hedef aldık

Yahya Seri, "Yemen hava ve füze kuvvetleri, birer balistik füze ve 15 İHA ile Suudi Arabistan'ın derinliklerinde büyük bir operasyon gerçekleştirerek Riyad'daki önemli noktaları hedef aldı." dedi.

Seri, operasyonda Kasıf-K2 tipi 6 İHA'nın Abha ve Hamis Meşit bölgelerindeki askeri üsleri hedef aldığını duyurdu.

Yemenli yetkili, bu bölgelerdeki tüm sivilleri, askeri alanlardan ve havaalanlarından uzak durmaları konusunda da uyardı.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER