HaberlerDünyaSu kıtlığı 600 milyon çocuğu etkileyecek

Su kıtlığı 600 milyon çocuğu etkileyecek

​Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Amina Muhammed, 2040 yılına kadar dünyadaki her 4 çocuktan birinin su sıkıntısı yaşayacağını belirtti.

Su kıtlığı 600 milyon çocuğu etkileyecek

Birleşmiş Milletler (BM), 2030 Gündemi Hedefleri ve Suyla İlgili Hedeflerin Uygulanması konulu üst düzey toplantı düzenledi.

Toplantıda konuşan BM Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed, 2040'a kadar dünyadaki 18 yaş altı her 4 çocuktan birinin su sıkıntısının aşırı derecede yüksek olduğu bölgelerde yaşayacağı uyarısında bulundu.

"Su ve sanitasyona evrensel erişim sağlamak için mevcut ilerleme hızının 4 katına çıkması gerekiyor." diyen Muhammed, dünyadaki iklim değişikliği tehditleri, biyolojik çeşitlilik kaybı ve kirliliğin su kıtlığını artıracağı uyarısında bulundu.

Muhammed, 2040 yılına kadar dünyadaki yaklaşık 600 milyona tekabül eden, 18 yaş altı her 4 çocuktan birinin su sıkıntısının aşırı derecede yüksek olduğu bölgelerde yaşayacağına dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER