HaberlerDünyaPakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisi

Pakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisi

​Pakistan Başbakanı İmran Han, işgalci ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'yu İran'ı asılsız iddialarla suçlamasını eleştirdi.

Pakistan Başbakanı İmran Han'dan ABD'ye İran tepkisi

İşgalci ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, geçtiğimiz gün Ulusal Basın Kulübünde yaptığı konuşmasında "İran’ın El Kaide’nin yeni üssü olduğunu" iddia etti.

Pompeo'nun bu iddialarına tepki gösteren Pakistan Başbakanı İmran Han, "İran'a yönelik suçlamaları ve bu ülkeyi El-Kaide terör örgütü ile bağlantılı göstermeye çalışması asla inanılır gibi değildir ve uluslararası camia bu iddiaları asla kabul etmez." dedi.

İmran Han, Pompeo'nun bu sözlerini siyonist işgal rejimini hoşnut etmek üzere sarf edilen tehlikeli sözler olduğunu vurguladı.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER