HaberlerDünyaİran nükleer tesisindeki patlamada sabotaj şüphesi

İran nükleer tesisindeki patlamada sabotaj şüphesi

​İran Milletvekili Malek Şeriata Niyasar, Natanz kentindeki nükleer kazanın şüpheli olduğuna dikkat çekerek dış güçlerin sabotaj eylemine benzediğini söyledi. Siyonist işgal rejimi medyası da "siber saldırı" yapıldığını ileri sürdü.

İran nükleer tesisindeki patlamada sabotaj şüphesi

Niyasar, Twitter'dan Natanz Nükleer Tesisi Şehit Ahmadi Roshan kompleksinde meydana gelen kazaya ilişkin açıklama yaptı.

Sabotaj şüphesini gündeme getiren Niyasar, ""Ulusal Nükleer Teknoloji Günü'nde ve İran'ın, Batı'yı yaptırımları kaldırmaya zorladığı bir zamanda gerçekleşen bu olay, sabotaj ve (dış kuvvetlerin tesise) sızma konusunda ciddi şüpheler uyandırıyor." dedi.

Niyasar, "Meclis, bugün bu sorunu ayrıntılı olarak ele alacak, ardından milletvekillerinin görüşü açıklanacak." diye ekledi.

Öte yandan siyonist işgal rejimi medyası da "siber saldırı" yapıldığını ileri sürdü.

İşgal medyası: Siber saldırı

İşgalci medya The Jerusalem Post, Nazanz tesisinde yaşananların bir "kaza" olmadığını ve hasarın İranlı yetkililerin söylediğinden "çok daha ağır" olduğunu savundu.

İşgal medyası, haberinde olayın işgal rejiminin karışmış olabileceği bir siber saldırı sonucunda meydana gelmiş olabileceğini savundu.

İran Atom Enerjisi Örgütü sözcüsü Behruz Kamalwandi, bugün yaptığı açıklamada Natanz nükleer tesisindeki elektrik dağıtım ağında bir kaza olduğunu söyledi. Kamalwandi, kazada herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın olmadığını, çevre kirliliğinin de yaşanmadığını aktardı.

Aynı tesiste daha önce de patlama olmuştu

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında da aynı tesiste patlama meydana gelmiş ve arkasında işgal rejimin parmağının olduğu ileri sürülmüştü.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER