HaberlerDünyaHindistan'da bir buzulun kopmasının neden olduğu heyelanda can kaybı 31'e yükseldi

Hindistan'da bir buzulun kopmasının neden olduğu heyelanda can kaybı 31'e yükseldi

Hindistan'da, Himalayalar'daki Nanda Devi Dağı'ndan bir buzul parçasının kırılarak Dhauliganga Nehri'ne düşmesi sonucu meydana gelen selde, 5 kişinin daha cesedinin bulunmasıyla can kaybı 31'e yükseldi. En az 160 kişiden ise hala haber alınamıyor.

Hindistan'da bir buzulun kopmasının neden olduğu heyelanda can kaybı 31'e yükseldi

Dhauliganga'da yapım aşamasındaki bir hidroelektrik santrali ile Alaknanda'daki bir diğer hidroelektrik santraline ve çok sayıda yerleşim yerine zarar veren selin ardından, kaybolan kişilerin bulunması için arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi..

Kaybolanların çoğunun hidroelektrik santrali projelerinde çalışanlar olduğu belirtilirken, gece boyunca selin ardından oluşan çamuru kazı makinalarıyla temizlemeye çalışıldığı vurgulandı.

Uttarakhand'da 2013'te şiddetli yağışlar sonrası meydana gelen heyelan ve sellerde binden fazla kişi hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER