HaberlerDünyaHindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 90 ölüm daha kaydetti

Hindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 90 ölüm daha kaydetti

​Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede son 24 saatte 90 kişinin öldüğünü duyurdu. Böylelikle ülkede virüs kaynaklı ölü sayısı 156 bin 302'ye çıkmış oldu.

Hindistan 14 bin Covid-19 vakası ve 90 ölüm daha kaydetti

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vaka ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakanlığın bugün yaptığı açıklamada, Covid-19 salgını nedeniyle ülkede 90 kişinin daha öldüğü ve böylece virüs kaynaklı ölü sayısının 156 bin 302'ye çıktığı kaydedildi.

Paylaşılan verilere göre, ülkede son 24 saatte 14 bin 264 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının da 10 milyon 991 bin 651'e yükselmiş olduğu belirtildi.

Hindistan; ABD, Brezilya ve Meksika'nın ardından 4'üncü en yüksek ölüm oranına sahip.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER