HaberlerDünyaFilistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

Filistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

Dünyanın Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele ettiği bir süreçte Siyonist işgal rejimi, işgal altındaki Batı Şeria'da bulunan bir hastaneye saldırı düzenledi.

Filistin'den Siyonist işgal rejiminin hastane saldırısına tepki

İşgal altındaki Filistin topraklarında her geçen gün saldırılarını artırarak devam ettiren işgal rejimi, insanlığın en temel ihtiyacı olan hastaneye saldırı düzenleyerek, uluslararası hukuku hiçe saydı.

Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, saldırının Cenevre Sözleşmeleri doğrultusunda uluslararası hukuk ve insancıl hukukun ihlali ve insanlığa karşı suç olduğu belirtildi.

Yapılan saldırının barbarca olduğu vurgulanan açıklamada, sağlık merkezleri ve hastanelere dönük bu saldırıya, boyutuna uygun bir şekilde karşılık verilmesi gerektiği kaydedildi.

Filistin Sağlık Bakanı Mey Keyle, yaptığı yazılı açıklamada ise Siyonist işgal rejiminin sabah saatlerinde Ramallah Devlet Sağlık Kompleksi sahasına göz yaşartıcı gaz ve plastik mermilerle saldırı düzenlediğini belirtmişti.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER