HaberlerDünyaÇin'in Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucu karantina kararı alındı

Çin'in Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucu karantina kararı alındı

Çin'in Myanmar sınırında bulunan Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucunda, yerel hükümet karantina kararı aldı ve kitlesel test işlemine başladı, şehre giriş çıkışlara da yeni kısıtlamalar getirildi.

Çin'in Yunnan eyaletinde yaşanan vaka artışı sonucu karantina kararı alındı

Ruili şehrinde tespit edilen 15 yeni vakayla birlikte, yurt dışında gelen enfekte hastalar da dahil olmak üzere Çin'deki Covid-19 vakaları 32'ye yükseldi. Bu, Ocak ayından bu yana Çin'de kaydedilen en yüksek vaka sayısı.

Yetkililer, ortaya çıkan salgını kontrol etmek amacıyla kitlesel aşılamanın da başladığını açıkladılar.

Çin'de bugüne kadar doğrulanmış Covid-19 hasta sayısı 90 bin civarında seyrederken, ölü sayısı ise 4 bin 636 olarak kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER