HaberlerDünyaAfganistan'da bomba yüklü araç patladı: 8 ölü 33 yaralı

Afganistan'da bomba yüklü araç patladı: 8 ölü 33 yaralı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Kabil Üniversitesi yakınlarında 08.00 sıralarında bomba yüklü 2 aracın patlatılması sonucu ilk belirlemelere göre aralarında bir parlamenterin de bulunduğu 8 kişinin öldüğü, 33 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Afganistan'da bomba yüklü araç patladı: 8 ölü 33 yaralı

Afgan polisi, bugün sabah saatlerinde meydana gelen patlamada, aralarında parlamento üyesi Han Muhammed Wardak'ın da bulunduğu 8 kişi ölürken, ilk belirlemelere göre 33 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Başkent'te Kabil Üniversitesi yakınlarında meydana gelen 2 aracın patlatılması sonucu en az 8 kişinin öldüğü ve 33 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Polis yetkilisinin verdiği bilgilere göre ilk patlamanın yerel saate göre 08.00 civarında, ikinci patlamanın ise 15 dakika sonra gerçekleştiği öğrenildi.

Her 2 saldırının sorumluluğunu üstlenenin olmadığı belirtilirken, polis ekiplerinin olay yerinde çalışma başlattığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER