HaberlerDünya140 Filistinli çocuk siyonist işgal rejimi tarafından alıkonuluyor

140 Filistinli çocuk siyonist işgal rejimi tarafından alıkonuluyor

​Filistin Esirler Kulübü, siyonsit işgal rejimi hapishanelerinde 18 yaşın altında 140 Filistinli çocuğun bulunduğu belirtti.

140 Filistinli çocuk siyonist işgal rejimi tarafından alıkonuluyor

Siyonist işgal yönetimi, her türlü uluslararası hukuku, sözleşme ve anlaşmayı göz ardı ederek Filistinli çocuklara karşı şiddet, baskı ve işkenceyi sürdürmeye devam ediyor.

Filistin Esirler Kulübü, 5 Nisan Filistinli Çocuklar Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Siyonist işgal rejiminin 2000’deki Aksa İntifadası'ndan bu yana 16 bin, 2015’ten bu yana ise 7 bin 500’den fazla çocuğu alıkoyduğunu aldığını belirtti.

Öte yandan Kulüp tarafından yayımlanan raporda, sadece bu yıl 230 Filistinli çocuğun çeşitli iddialarla işgal rejimi tarafından alıkonulduğu ifade edildi.

Ayrıca işgal güçlerinin, Eylül 2000'den bu yana işgal ve abluka altındaki Filistin topraklarında 2 bin 103 çocuğu şehit ettiği bildirildi.  

İLGİLİ HABERLER

Direniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiDireniş gruplarından Gazze'ye yönelik ablukaya tepkiSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıSiyonist işgal rejiminin saldırılarında 20'den fazla Filistinli yaralandıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret ettiSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıSiyonist işgal rejiminden Kudüs'te provokatif saldırı: 5 Filistinli yaralıCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulunduCumhurbaşkanı Erdoğan Brüksel'de ikili temaslarda bulundu
SIRADAKİ HABER