HaberlerSiyasetYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: "En büyük sorun işsizlik"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: "En büyük sorun işsizlik"

​Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hükümetin ekonomik göstergelerden dolayı seçime gitmesinin kaçınılmaz olduğunu ve bir yıl içinde erken seçimin gördüğünü söyledi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: "En büyük sorun işsizlik"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Malatya’da bir otelde gerçekleştirilen ve Genel Başkan Yardımcılarının hazır bulunduğu mart ayı İl Başkanları Toplantısında, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Erbakan, "Ziyaretlerimizde gördüğümüz en büyük sorun işsizlik. 17- 30 yaş arası gençleri bu bölgelerde göremiyoruz. Bu ülkede gençliğin yüzde 60’ı umudunu kesmiş, imkânım olsa yurt dışına giderim diyor. En büyük beka meselesi bu.  İş bulanın da açlık sınırının altındaki asgari ücret ile geçinmek zorunda kalıyor. Esnafımızın çiftçimizin hali zaten ortada." dedi.

Ekonomik göstergelerin hiç iç açıcı olmadığını söyleyen Erbakan, “12 aydan kısa sürede dış borç 190.3 milyar dolar ödenmesi gerekiyor. Avrupa’ya ihracatın pandemiden dolayı durduğu bir dönemde dolar nereden bulunacak.  Zaten her yıl 37 milyar dolarlık cari açığımız var. Acı gerçeklerin acı tablosu." şeklinde konuştu.  

"200 kişilik ilana 52 bin başvuru yapıldı"

Türkiye'deki işsizlik oranlarına da dikkat çeken Erbakan, “Dün siz de medyadan takip ettiniz. 200 kişilik iş ilanı için başvuran 52 bin kişinin 45 bini üniversiteli işsiz gençlerden oluşuyor.  Yine Çaykur’un 210 kişilik istihdamı için 23 bin kişi başvuru yapmış. Bu ülkemizdeki sıkıntıların işsizliğin en açık göstergesidir."

“2022’de erken seçim var”

Parti olarak erken seçim ihtimaline karşı teşkilatlarda seferberlik başlattıklarını belirten Erbakan, şöyle devam etti:  “Ekonomi sıkışmışlık ve birçok kimsenin bahsettiği Tayyip beyin yeniden aday olabilmesi açısından 2022’de erken seçim olması yüksek ihtimal. Biz her pazar günü seçim olacakmış gibi hazır olacağız.”  

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER