HaberlerSiyasetİYİ Parti Milletvekili Özdağ, partisinden istifa etti

İYİ Parti Milletvekili Özdağ, partisinden istifa etti

​İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti Milletvekili Özdağ, partisinden istifa etti

Meclis'te bir basın toplantısı düzenlen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, istifa gerekçelerini anlattı.

Partisinin politikasını eleştiren Özdağ, "Akşener, beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben Akşener'le birlikte kurucusu olduğum, kurucular kurulunu kendisiyle birlikte oluşturduğum İYİ Parti'den isitfa ediyorum." dedi.

Özdağ, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu ileri sürmüş, ardından hakkında ihracına ilişkin Disiplin Kururu kararı alınmıştı. Özdağ, Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Disiplin Kurulu kararını iptal etmesinin ardından partisine dönmüştü.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER