HaberlerSiyasetGüvenlik soruşturması teklifi reddedildi

Güvenlik soruşturması teklifi reddedildi

TBMM Genel Kurulunda görüşmeleri süren "Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi", muhalefet milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Güvenlik soruşturması teklifi reddedildi

İlk kez kamu görevine girecekler için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması zorunluluğu getiren düzenlemenin geneli üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından, maddelere geçilmesi oya sunuldu.

AK Parti ve MHP'den katılımın az olduğu sırada yapılan oylamada, "Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi" muhalefet milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

TBMM içtüzüğü gereği, reddedilen kanun teklifleri, üzerinden 1 yıl geçmedikçe aynı yasama döneminde yeniden verilemiyor.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER