HaberlerSiyasetElazığ'ın kanaat önderlerinden Ahmet Turan Kar vefat etti

Elazığ'ın kanaat önderlerinden Ahmet Turan Kar vefat etti

Elazığ’ın kanaat önderlerinden Elazığ İmam Hatip Lisesi eski müdürü Ahmet Turan Kar rahatsızlığı nedeniyle vefat etti.

Elazığ'ın kanaat önderlerinden Ahmet Turan Kar vefat etti

Cenaze namazı, öğle namazına müteakip Doğukent Ulu Camiinde kılındı. Cenazeye çok sayıda öğrencisi katılırken, Elazığlılar da cenaze törenine yoğun ilgi gösterdi.

Cenazeye halkın yanı sıra, İl Valisi Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Müftüsü Selami Aydın, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları da katıldı.

Cenaze namazını İl Müftüsü Selami Aydın kıldırdı. Merhumun naaşı Harput’ta aile mezarlığına defnedildi. 

Elazığ`ın kanaat önderlerinden Ahmet Kar kimdir?

1934 yılında Elazığ merkezde doğan Kar, 1959 yılında Ankara üniversitesi  ilahiyat fakültesinden mezun oldu. Aynı yıl Elazığ İmam Hatip Lisesi’nde göreve başladı. 1967 yılında Erzurum İmam Hatip Lisesine müdür olarak tayin oldu. 1972 yılına kadar hizmet ettiği Elazığ İmam Hatip Lisesine aynı yıl müdür olarak tayin oldu. 1984 yılında Kastamonu imam hatip lisesi müdürlüğüne atanan Kar, 1985 yılında Elazığ lisesine müdür olsak tayin olup hizmetine devam etti.. 1990 yılında emekliye ayrılan Kar, eski Bakanlar Mehmet Aydın, Hayati Yazıcı, Ahmet Cemil Tunç,  AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Hadi Tunç, Namık Çiftçi başta olmak üzere birçok öğrenci yetiştirdi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı tarafından evinde ziyaret edilen Ahmet Kar şunları söylemişti;

Eskiden vali beyi makamında ziyaret etmek mümkün değildi ama şimdi zaman zaman dünyayı dize getiren Sayın Cumhurbaşkanımız gelmiş fakir Ahmet'i evinde ziyaret ediyor

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER