HaberlerSiyasetBahçeli: İstanbul Sözleşmesi beklentileri karşılayamamıştır

Bahçeli: İstanbul Sözleşmesi beklentileri karşılayamamıştır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, aile kurumunu yıkıma götüren, cinsi sapkınların gayri ahlaki fiillerini dayatmak için manevra alanı kazandığı İstanbul Sözleşmesi'nin feshinin doğru ve yerinde bir karar olduğunu söyledi.

Bahçeli: İstanbul Sözleşmesi beklentileri karşılayamamıştır

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, ''İstanbul Sözleşmesi beklentileri karşılayamamıştır. Sözleşmeyi imzalayıp taraf olmak kadar, çekilmek de imzacı bir ülke adına haktır, hukuki bir tasarruftur." dedi.

Bahçeli, "Sabahtan akşama kadar şiddeti teşvik eden haber ve programlarımızı kınadığımızı söylemek de boynumuzun borcudur. Bilhassa televizyon dizilerindeki kadına yönelik şiddet kınıyoruz. İstanbul Sözleşmesi beklentileri karşılayamamış, sadra şifa olamamıştır. Sözleşmeyi imzalayıp taraf olmak kadar, çekilmek de imzacı bir ülke adına haktır, hukuki bir tasarruftur. Sözleşme feshi doğru ve yerinde bir uygulamadır." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER