HaberlerSiyasetAK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş STK’larla bir araya geldi

AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş STK’larla bir araya geldi

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Gaziantep’teki temasları kapsamında “Sivil Toplum Kuruluşlarıyla İstişare Toplantısına” katıldı.

AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş STK’larla bir araya geldi

Kentteki bir otelde sivil toplum kuruluşları yetkilileri ile bir araya gelen Kurtulmuş, Covid-19 salgınının tüm dünyayı etkileyen bir salgın olduğunu ifade etti.

Covid-19 salgını sürecinde izlenen yolu ve alınan başarıları değerlendiren Kurtulmuş, salgın sürecinde eğitimden iş hayatına, siyasetten üretime kadar birçok alanın uzaktan hizmet verdiğini hatırlattı.

Türkiye’nin Covid-19 salgınına en olumlu şartlar da yakalanmış bir ülke olarak öne çıktığını ifade eden Kurtulmuş, “Salgını sağlık sisteminin başarılı olması sayesinde diğer ülkelerle kıyaslandığında daha az zararla karşılaşmış olduk. Türkiye'nin olumlu tavrını bütün dünya gördü.” dedi.

Türkiye’nin Covid-19 salgını ile mücadele eden en iyi ülkelerden biri olduğunu ifade eden Kurtulmuş, salgın ile birlikte olumlu veya olumsuz birçok alanda değişimlerin olacağını ve bunun da herkesi bire bir ilgilendirdiğini vurguladı.

Toplantı daha sonra ise basına kapalı olarak devam ederek toplantıya Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, milletvekilleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları yetkilileri katıldı.

Kentteki temasları kapsamında Gaziantep Valisi Davut Gül ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ziyaret eden Kurtulmuş, Gaziantep’in hem Türkiye’de hem de bölgede birçok alanda daha yukarılara çıktığını ifade etti.

Gaziantep’in yürütülen faaliyetlerle önemli bir konuma geldiğini vurgulayan Kurtulmuş, Gaziantep’in bölgenin normalleşme sürecinde çok ciddi bir fonksiyonu olacağını ve cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.

Gaziantep’in siyasi hayatı boyunca gözle görülür bir gelişmeyi kaydettiğini belirten Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“Gaziantep kabına sığmayan bir şehir. Sanayisiyle, üretimiyle, zor pandemi şartlarına rağmen ihracattaki performansı ve belli kalemlerde dünya çapında iddialı oluşuyla fevkalade önemli bir mesafe kaydetti. OSB varlığıyla beraber buradaki üretim gücü ve kapasitesi daha da yukarlara çıkacak. Gaziantep’i önemli şehirlerden biri haline getiren özelliklerden biriside maalesef Suriye’de ki acımasız, insanlık dışı ve barbarca düzenden kaçan çok sayıda Suriyeli kardeşimizin burada halkla bütünleşerek varlığını sürdürüyor olmalarıdır. Gaziantep bu konuda ev sahipliğini ortaya koyuyor. Bu bir örnektir. Dünyanın başka bir ülkesinde bu kadar dar bir alanda her ne kadar komşumuz, sınırın öteki tarafında olsalar da burada bir arada bulunma ve ev sahipliği dünyaya örnektir. Gaziantep kültürel anlamda son yıllarda önemli çıkışlar sağlıyor. Burası hakikaten medeniyetlerin beşiği, kültürlerin geçiş güzergahında olan bir yer. Gaziantep’te yapılan çalışmaları önemli buluyoruz. Merkezi hükümetin her alanda yatırımları, gerekse sizin ve diğer belediye başkanları milletvekilleriyle birlikte Gaziantep’e katılan örnek çalışma ve bu güzellikler ve katkılardan dolayı sizleri tebrik ediyoruz.”

Şahin de kentte yapılan çalışmalar hakkında Kurtulmuş’a bilgi verdi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hatay'da konuştuSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıSaadet Partisi geçim ittifakı acil eylem planını açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ortak basın toplantısı düzenlediCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiCumhurbaşkanı Erdoğan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisiGelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'ndan iktidara "salgın" eleştirisi
SIRADAKİ HABER