HaberlerGündemMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret etti

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret etti

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret etti

Üsleri ziyaret eden Akar, personelle bir araya gelip yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Bakan Akar, gerçekleştirdiği ziyaret sonrasında Malatya'ya geçti.

Malatya Havalimanında Vali Aydın Baruş, 2'nci Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak ve çok sayıda yetkili isim tarafından karşılanan Bakan Akar, Komuta Kademesi ile birlikte 7'nci Ana Jet Üs Komutanlığına geçti.

İnceleme ve denetlemeleri sırasında faaliyetlere ilişkin bilgi alan Akar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin uluslararası alanda özne hâline geldiğini, etki ve ilgi alanının genişlediğini ifade etti.

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret etti

Savunma Bakanı Hulusi Akar

Akar, "Bu durum sorumluluklarımızı arttırıyor. Tüm gelişmeleri dikkatle takip edip proaktif önlemler alıyoruz. Sorumluluklarımız, görevlerimiz, omuzlarımızdaki yük arttı. Hep beraber, bir bütünlük içinde bu sorumluluğu elimizi taşın altına sokarak paylaşacağız. Herkes elinden gelen katkıyı sağlayacak, kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirecek." diye konuştu.

Vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz"

Türkiye’nin birçok konuda kendi hak, alaka ve menfaatlerini koruyup dost ve kardeş ülkelerin hak ve hukukunu korumak için gerekeni yaptığını aktaran Akar, "Silahlı Kuvvetlerimiz karada, denizde, havada gerekli mücadeleyi vermek suretiyle milletimizin bağımsızlığına halel getirmemek, hudutlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için yapılması gereken ne varsa yaptı, yapmaya devam ediyor. Esas olan 84 milyonun birlik ve beraberliği. Bu birlik çerçevesinde paylaşıp, bölüşüp elimizden gelen gayreti göstereceğiz ve güvenliğimiz, savunmamız bakımından yapılması gereken ne varsa bunları yerine getireceğiz." şeklinde konuştu.

Terörle mücadele harekâtı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının yurt içi ve sınır ötesinde büyük başarılar elde ettiğini belirten Bakan Akar, şunları kaydetti:

"Şu anda Mehmetçiğin nefesi teröristlerin ensesinde. Terör örgütünün sözde elebaşları işin nereye gittiğini anladılar. Bunu alttakilerin de anlayıp adalete teslim olmalarını bekliyoruz. Başka çıkar yok. Terör bitecek. Irak'ın kuzeyinde terörü bitireceğiz. Terör yuvalarına, teröristlerin barınaklarına, sığınaklarına, inlerine girildi. Bunlar neredeyse Sinat Haftanin'den, Metina'dan başlayıp Zap, Avaşin-Basyan, Hakurk arkasından Gara, Kandil, Asos dahil neredelerse oradayız. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar terörü bitireceğiz. Bu inançla bu mücadele en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar devam ediyor. Teröristler için hiçbir yer güvenli değil."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER