HaberlerGündemYetimler Vakfı Nijer'de su kuyuları açtı

Yetimler Vakfı Nijer'de su kuyuları açtı

​Gerek yurt içi gerekse yurt dışında mağdur ve yetimler için yardımlarda bulunan Yetimler Vakfı, Afrika ve Asya'nın birçok ülkesinde suya ulaşması imkânsız ve mağdur olan insanlara su kuyuları açmaya devam ediyor.

Yetimler Vakfı Nijer'de su kuyuları açtı

Yetim Öksüz ve Kimsesiz Çocuklarla Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Vakfı (Yetimler Vakfı), Afrika Kıtası'nın ortasında bulunan ve Fransızlar tarafından yıllarca sömürülüp birçok imkândan mahrum bırakılan Müslüman ülkelerden Nijer'de su kuyuları açtı.

Hayırseverlerin yaptığı hayırlarla açtıkları su kuyularına "Hazreti Muhammed" adını veren Yetimler Vakfı, böylelikle Hazreti Peygamber'in adının anılmasına vesile olup mağdur ve susuz insanların su ihtiyacını gidermiş oldu.

Su kuyularının açılmasına vesile olan vakıf yetkililerine ve hayırseverlere teşekkür eden Nijer halkı, bu kuyulara Hazreti Muhammed'in adının verilmesinden dolayı ayrıca mutlu olduklarını ifade etti. 

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER