HaberlerGündemVan'da kar hasreti sona erdi

Van'da kar hasreti sona erdi

Van'da yılbaşından bu yana havaların mevsim normalleri üzerinde seyretmesinin ardından bugün sıcak hava yerini kar yağışına bıraktı.

Van'da kar hasreti sona erdi

Van'da son yıllarda yaşanan en sıcak kış mevsimi yağan karla sona erdi. Yılbaşından itibaren sıcak havanın yaşandığı kent öğleden hava sıcaklığında yaşanan düşüşten sonra yerini kar yağışına bıraktı. Yoğun kar yağışı kuraklık endişesi yaşayan çiftçi ve vatandaşları sevindirirken sürücü ve yayalara ise zor anlar yaşattı.

Yoğun kar nedeniyle 403 yerleşim yeri ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ve Karayolları 11'inci Bölge Müdürlüğü ekipleri kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Meteoroloji verilerine göre; Van ve çevresinde kar yağışının devam edeceği belirtilirken yaşanan don ve sis olaylarına karşı vatandaşlar ile sürücülerin dikkatli olmaları gerektiği kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER