HaberlerGündemTwitter Türkiye'ye karşı açtığı 14 davayı kaybetti

Twitter Türkiye'ye karşı açtığı 14 davayı kaybetti

​Twitter, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kararlarına karşı açtığı 14 davaları kaybetti.

Twitter Türkiye'ye karşı açtığı 14 davayı kaybetti

Temsilcilik açmadığı için reklam yasağı konan Twitter, BTK'nın kararlarına karşı açtığı 14 davayı kaybetmesine rağmen henüz gerekiği yerine getirmedi.

Twitter'ın Türkiye'deki siyasilerin mesajlarını engellerken, cinsel sapkın ve "terör" destekçisi hesapları kaldırmadığını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Terör içeriklerinin yayınlanmaya devam etmesi üzerine BTK'nın uyguladığı idari yaptırım kararlarına karşı Twitter şirketi, 14 dava açtı ve davaların tamamını kaybetti ve bu kararlar kesinleşti. Buna rağmen gereğini henüz yerine getirmedi" dedi.

Türkiye'ye temsilci atamayan iki büyük sosyal medya şirketi arasında bulunan Twitter'a 2 ay sonra bant genişliği daraltması uygulanması bekleniyor.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER