HaberlerGündemTürkiye’nin en fazla nikâh kıyan belediyesi Şahinbey Belediyesi oldu

Türkiye’nin en fazla nikâh kıyan belediyesi Şahinbey Belediyesi oldu

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğunun 2020 yılında 6 bin 954 çiftin nikâhını kıyarak Türkiye'de en fazla nikâh kıyan belediye olduklarını ifade etti.

Türkiye’nin en fazla nikâh kıyan belediyesi Şahinbey Belediyesi oldu

Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafından 2020 yılında toplam 6 bin 954 çiftin nikâhı kıyıldı. Türkiye genelinde 2020 yılında en çok nikâh kıyan belediye olan Şahinbey Belediyesi, 2021 yılında da bu unvanı korumak istiyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi’nin kendi rekorunu kırdığını belirtti.

2020 yılında da Türkiye’de en fazla nikah kıyan belediyenin Şahinbey Belediyesi olduğunu anımsatan Tahmazoğlu, “2020 yılında 6 bin 954 nikah kıyarak rekorumuzu egale etmiş olduk. Türkiye’de yine en fazla çocuk Şahinbey ilçemizde doğuyor. 2020 yılında Şahinbey ilçemiz de 18 bin çocuk dünyaya geldi. Şahinbey Belediyesi olarak 2009 yılında başlatmış olduğumuz Evlilik Okulu Projemiz devam ediyor. Şu ana kadar 33 bin 279 çiftimize Evlilik Okulumuz da eğitim verdik. Sadece eğitim vermekle kalmıyoruz. Evlenecek çiftlerimize başta çamaşır makinası olmak üzere ihtiyacına göre oturma grubu, buzdolabı,  fırın, halı elektrik süpürgesi ve sehpası ile birlikte hediye ediyoruz. Amacımız evlenmeyi teşvik etmek. ‘Evlenmeyen kalmasın’ sloganımızla tüm bekarları evlenmeye davet ediyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER