HaberlerGündemSuriyeli anne 2 yıldır ayrı kaldığı çocuklarıyla buluştu

Suriyeli anne 2 yıldır ayrı kaldığı çocuklarıyla buluştu

Suriye'nin Halep kentinde rejim güçlerinin bir bombardımanı sırasında yaralanıp tedavi için Türkiye'ye getirilen Suriyeli Fatima Nahas, IHH Adana Şubesinin girişimleriyle 2 yıllık hasretin ardından 2 çocuğuna kavuştu.

Suriyeli anne 2 yıldır ayrı kaldığı çocuklarıyla buluştu

Suriye'nin Halep kentinde rejim güçlerinin bombardımanı sırasında evinin yakınlarına düşen bir bombanın banyosundaki su ısıtma kazanını patlatması sonucu ağır yaralanan Fatima Nahas Türkiye'ye getirilmişti.

Vücudunda ciddi yanıklar oluşan ve görme yetisini yitiren Nahas, sağlık ekipleri tarafından ambulansla Türkiye'ye getirilerek tedavi altına alınmıştı.

Nahas'ın 4,5 yaşındaki oğlu Muhammed Fatih ve 3 yaşındaki kızı Zekeriye'ye ise Afrin'de yaşayan 71 yaşındaki annesi bakmaya başladı.

Uzun zaman fiziksel ve psikolojik tedavi gören ve çok sıkıntılı günler yaşayan Fatima Nahas'a eşi Mazen Khadijeh refakat etti.

2 yıllık tedavinin ardından Fatima Kadeh eşiyle birlikte ülkelerine dönmek üzere yola çıktı. Ülkelerine dönmek için yardım isteyen aileye Adana İHH Başkanı Mahmut Eraslan sahip çıktı.

Eraslan'ın girişimleriyle tamamlanan resmi işlemlerin ardından aile çocuklarıyla Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda buluştu.

Buluşma sırasında kameralara yansıyan görüntüler yürek burktu. Anne Fatima ve baba Mazen çocuklarına sarılıp uzun süre gözyaşı döktü.

Suriye'de özellikle dezavantajlı bölgelerde ayni ve nakdi yardımlarının devam ettiğini ifade eden Eraslan, 2 yıldır birbirini görmeyen çocuklar ile anne babanın buluşmalarına vesile olmaktan dolayı tarifsiz bir sevinç içinde olduklarını, Suriye'deki insanlık dramının bir an önce bitmesini istediklerini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER