HaberlerGündemSiirt Üniversitesi’nin hayvancılık alanındaki atılımları devam ediyor

Siirt Üniversitesi’nin hayvancılık alanındaki atılımları devam ediyor

Siirt Üniversitesi Rektörü Nihat Şındak, üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Keçi Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin, hayvan varlığını ve çeşitliliğini arttırmak amacıyla görüşme gerçekleştirdi.

Siirt Üniversitesi’nin hayvancılık alanındaki atılımları devam ediyor

Siirt Üniversitesi Rektörü Şındak, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması-İhtisaslaşma projesi kapsamında “Tarım ve Hayvancılık” alanında ihtisaslaşma programı yürüten üniversitede, çalışmalara ivme kazandırmak üzere Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç ile görüşme gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen görüşmede, küçükbaş hayvan türlerinde et, süt ve döl verimliliği yüksek olan ırkların Siirt Üniversitesi’ne kazandırılması, mevcut ırklarla ilgili melezleme çalışmalarının yapılması, bu melez ırkların iklim koşullarına uyumunun araştırılması ve yüksek genetik kaliteye sahip ırklar elde edilmesi ile ilgili çalışmaların gerçekleştirilmesi için destek talebinde bulunuldu.

Rektör Şındak, söz konusu alanlarla ilgili olarak Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Dr. Nevzat Birişik ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Sait Kocabay ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmelerin olumlu bir havada geçtiğini kaydeden Rektör Şındak, “Üniversitemizin ihtisaslaşma programına verecekleri destek ve katkılar için başta Bakan Yardımcımız sayın Mehmet Hadi Tunç olmak üzere tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER