HaberlerGündemSiirt’te 13 okul daha eğitime kazandırılıyor

Siirt’te 13 okul daha eğitime kazandırılıyor

Siirt’te 186 milyon 142 bin liralık yatırımla 13 okulda 264 dersliğin 2022 yılının sonunda tamamlanması hedefleniyor.

Siirt’te 13 okul daha eğitime kazandırılıyor

13 okulda 264 dersliğin 2022 yılı sonuna kadar tamamlanmasının öngörüldüğünü ifade eden Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 13 okul, 48 lojman bir atölye, bir kapalı spor salonu, bir pansiyonun planlandığını söyledi.

Eğitimin bu toplumun geleceği ve birinci önceliği olduğuna dikkat çeken Vali ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Eğitilmiş bireyler gelecekte en büyük güvencemiz olacaktır.” dedi.

il genelinde eğitimde gelecek planlamalarına yönelik çok önemli bir adım atıldığını, yatırımlarla eğitimin kalitesinin daha da yükseleceğini vurgulayan Hacıbektaşoğlu, geçmiş yıllara göre daha donanımlı ve mimari açıdan da daha estetik tarzda okulların kente kazandırılacağını ifade etti.

Bu yılın bütçesiyle planlanan eğitim yatırımların 2022 yılı sonunda tamamlanmasını hedeflediklerini kaydeden Hacıbektaşoğlu, “ Siirt'i daha yaşanır bir kent haline getirmek için çalıştıklarını, son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlar, geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Siirt, özellikle eğitim, enerji, turizm,  tarım ve hayvancılık alanlarında cazibe merkezi haline gelecektir." diye konuştu.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER