HaberlerGündemSiirt Belediyesinden atık pil toplama kampanyası

Siirt Belediyesinden atık pil toplama kampanyası

​İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermesini önlemek amacıyla Siirt Belediyesi tarafından atık pilleri toplama kampanyası başlatıldı.

Siirt Belediyesinden atık pil toplama kampanyası

Düzenlenen kampanyanın amacının atık pillerin düzenli toplayarak çevreye zarar vermemesi, okullarda çevre bilincini aşılamak ve ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmak olduğu belirtildi.

Siirt halkının çevre dostu olduğunu ve kampanyaya destek vereceğini belirten Vali ve Belediye Başkanvekili Osman Hacıbektaşoğlu, Şunları söyledi:

“Bu kampanya ile amacımız, atık pilleri kaynağında ayrı toplayarak, çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmektir. Bu şekilde çocuklarımıza çevre bilincini aşılayarak geleceğin büyüklerini ufak yaşta bilinçlendirmek ve böylelikle ilerleyen yıllarda daha temiz ve yaşanabilir bir çevreye kavuşmaktır. Atık pil toplama kampanyamız sonuçlandığında belediyemizden bize iletilen veriler ışığında sonuçlar açıklanmaya başlayacaktır.”

Kampanya kapsamında bir kilogram atık pil toplayan vatandaşlara bir adet bez torba hediye edileceği ifade edildi.

Atık pil nedir?

Kullanım ömrünü tamamlamış veya uğramış olduğu fiziksel hasar sonucu kullanılamayacak duruma gelmiş olan pillere atık pil denir. Atık hale gelmiş pillerin onarılarak tekrar kullanımı mümkün değildir.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER