HaberlerGündemSebze üretimi için ilk fide dikimi yapıldı

Sebze üretimi için ilk fide dikimi yapıldı

Batman’da 176 dekar alanda sebze üretimi için ilk fide dikimi ve çapalama işlemlerine başlandı.

Sebze üretimi için ilk fide dikimi yapıldı

Konuyla ilgili açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Gün, Batman merkeze bağlı İkiztepe köyünde 176 dekar alanda sebze üretimi için ilk fide dikimi ve çapalama işlemlerine başlandığını söyledi.

Gün “Sebzecilik yapan çiftçi Yunus Oral'ı ziyaret ederek taleplerini dinledik. 176 dekar alanda marul, soğan, salatalık, biber, kabak, patlıcan ve domates üretimi yapılıyor. Bu alanda üretilecek sebzeler ilimiz ve komşu illerin ihtiyacını karşılayacak potansiyele sahiptir.” ifadelerini kulandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER