HaberlerGündemSahte sosyal medyalarıyla 80 kişiyi dolandıran 14 şüpheli yakalandı

Sahte sosyal medyalarıyla 80 kişiyi dolandıran 14 şüpheli yakalandı

Gaziantep'te sahte sosyal medya hesabı üzerinden “oto yedek parça satış” dolandırıcılığı yaptıkları gerekçesiyle 14 şüpheli, düzenlenen eşzamanlı operasyonla gözaltına alındı.

Sahte sosyal medyalarıyla 80 kişiyi dolandıran 14 şüpheli yakalandı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, kendilerini “Şimşek kardeşler” olarak tanıtan M.Ş ve İ.H.Ş’nin sahte sosyal medya hesabı üzerinden 39 ilde 80 kişiyi ucuz oto yedek parçası satmak vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışma kapsamında M.Ş ve İ.H.Ş. İl Emniyet Müdürlüğünce teknik ve fiziki takibe alındı.

Yapılan takip sonucu sahte sosyal medya hesaplarını kuran ve yöneten 14 şüpheli tespit edildi.

Evlerine düzenlenen eşzamanlı operasyonla gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER