HaberlerGündemSağlık çalışanlarına saldıran 4 kişi gözaltına alındı

Sağlık çalışanlarına saldıran 4 kişi gözaltına alındı

Gaziantep'te özel bir hastanede Covid-19’dan dolayı hayatını kaybeden yakınlarının ölüm raporuna “Coronavirus” yazılmasını istemeyerek sağlık çalışanlarına saldırarak 3 kişiyi yaralayan 4 kişi gözaltına alıındı.

Sağlık çalışanlarına saldıran 4 kişi gözaltına alındı

Şahinbey ilçesi Bekirbey Mahallesi Tüfekçi Yusuf Bulvarındaki özel bir hastanede dün meydana gelen olayda iddialara göre, 15 gün önce M. A. K. (71), Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından özel hastanede tedavi altına alınmıştı.

15 gündür hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören yaşlı adam, dün yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiş ve yaşlı adamın ölüm haberini alan yakınları hastaneye gelmişti.

Yaşlı adamın ölüm raporuna “Coronavirus” yazılmasına tepki gösteren yakınları ile sağlık çalışanları arasında tartışma çıkmış ve tartışmanın büyümesi üzerine yaşlı adamın yakınları sağlık çalışanlarına saldırmıştı.

Saldırıda biri hemşire 3 hastane görevlisi hafif yaralanmış, hastanede de hasar oluşmuştu. Hastanenin güvenlik kamerasına yansıyan olayda yaralanan hemşire ve diğer 3 hastane görevlisi darp raporu alıp yaşlı adamın yakınlarından polise şikayetçi oldu.

Güvenlik kamerası kayıtlarının incelemesinin ardından sağlık çalışanlarını yaralayan ve etrafa zarar veren 4 kişinin kimliği belirlendi. İsmi açıklanmayan 4 kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

Gözaltındaki şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER