HaberlerGündemPolisin trafikte tartıştığı kişiyi ailesinin gözü önünde darp ettiği iddia edildi

Polisin trafikte tartıştığı kişiyi ailesinin gözü önünde darp ettiği iddia edildi

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde görevli sivil polislerin, trafikte kendilerine yol vermediği gerekçesiyle durdurdukları bir vatandaşı aracından indirerek ailesinin gözü önünde darp ettikleri iddia edildi.

Polisin trafikte tartıştığı kişiyi ailesinin gözü önünde darp ettiği iddia edildi

Olay, Akçakale ilçesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi üzerinde meydana geldi.

Edinilen bilgilere göre,  kırsal mahalleden hastaneye rahatsızlığından dolayı yakınını götüren şahsın, arkasındaki sivil polis aracına yol vermediği, bunun üzerine otomobili durduran sivil polislerin, araç şoförünü ve yanındaki bir kişiyi darp ettiği iddia edildi.

Darp edilen şahsın, daha sonra emniyete götürüldüğü öğrenildi. Şahsın buradaki ifadesinde arabayı fark etmediğini ve yol isteyen aracın sivil polis aracı olduğunu bilmediğini savundu. Emniyetteki işlemlerinin ardından şahsın serbest bırakıldığı öğrenildi.

Olay anı cep telefonu kameraları ile kaydedildi

Bir vatandaş tarafından cep telefonu ile çekilen görüntülerde, sivil polis oldukları iddia edilen şahıslar, otomobilden indirdikleri şoförü ve yanındaki şahsa kötü davrandıkları ve kadınlarla tartıştıkları gözüküyor.

"Konunun takipçisi olacağım"

Olayla ilgili Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, twitter hesabından açıklamada bulundu.Olayla ilgili olarak ilgili makamlarla görüştüğünü belirten Akay, "Bugün Akçakale'de bir güvenlik görevlisinin, vatandaşımıza kabul edilemez bir şekilde ve orantısız güç kullanımı ile ilgili olarak ilgili makamlarla görüştüm ve bu konunun takipçisi olacağımı bilmenizi isterim. Akçakale halkı vatanına, bayrağına, askerine, polisine âşıktır ve bu, öyle kalacaktır. Münferit hadisler bu durumu değiştirmez. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz daim olsun." dedi.

"Vatandaşlarımıza yönelik kullanılan orantısız güç kabul edilemez"

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bugün ilçemizde yaşanan tatsız olay bizleri üzmüştür. Vatandaşlarımıza yönelik kullanılan orantısız güç kabul edilemez. İlgili mercilerimizin konunun takipçisi olacağından şüphemiz yoktur. Bu olay görevini layıkıyla yapan polislerimizden bağımsızdır. Birliğimiz daim olsun." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER