HaberlerGündemMardin Umut Kervanı Miraç Kandili vesilesiyle Yeşilli’de gıda paketi dağıttı

Mardin Umut Kervanı Miraç Kandili vesilesiyle Yeşilli’de gıda paketi dağıttı

Mardin ve ilçelerinde insani yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, Miraç Kandili vesilesiyle Yeşilli ilçesinde yetim ve muhtaçlara gıda yardımında bulundu.

Mardin Umut Kervanı Miraç Kandili vesilesiyle Yeşilli’de gıda paketi dağıttı

Sürdürdüğü insani yardım çalışmalarıyla Mardin'de yetim ve muhtaçların umudu olmak için çaba gösteren Umut Kervanı, Yeşilli'de Miraç Kandili münasebetiyle yetim ve muhtaçlara gıda paketi ulaştırdı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, “Mardin Umut Kervanı olarak; yardım çalışmalarımız belli periyotlarda ve imkanlarımız dahilinde devam ediyor. Mesela hayırseverlerimizin bize ulaştırdıkları ekmekleri Artuklu merkezde düzenli olarak her gün yetim ve muhtaçlara ulaştırıyoruz. Umut Evi Muhtaç Giydirme Projesi çerçevesinde her ay onlarca yetim ve muhtaca giyim yardımında bulunuyoruz. Hayırseverlerimizin adak ve kurbanları oldukça kırmızı et dağıtımlarımız oluyor. Ara ara gıda dağıtımlarımız oluyor. Bu çalışmamız da hamdolsun gıda çalışmasıdır. Miraç Kandili münasebetiyle Mardin Umut Kervanı Yeşilli temsilciliğimize ulaşan vekaleten 3 bin TL değerinde gıda paketlerini Miraç Kandili münasebetiyle 20 aileye ulaştırdık.” dedi.

Yetim ve muhtaçlara umut olmalarına vesile olan hayırseverlere teşekkür eden Akman, “Üç ayların bereketinden, manevi atmosferinden istifade etmek için bir ekmek bağışlamak suretiyle de olsa tüm halkımızı kendi eliyle muhtaçlara ulaştırmak suretiyle veya bizim aracılığımızla yetim ve muhtaçlara ulaştırmak şeklinde bu iyilik kervanına katkı sunmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER