HaberlerGündemMardin Umut Kervanı iki aylık faaliyet raporunu açıkladı

Mardin Umut Kervanı iki aylık faaliyet raporunu açıkladı

Mardin Umut Kervanı, ocak ve şubat aylarında toplamda 112 bin 690 lira yardım yaptıklarını açıkladı.

Mardin Umut Kervanı iki aylık faaliyet raporunu açıkladı

İnsani yardım faaliyetlerini aktif yürüten Mardin Umut Kervanı, Ocak-Şubat 2021 ayı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman, iki ay içerisinde Artuklu ve Yeşilli ilçelerinde 94 bin TL değerinde ayni, 18 bin 885 TL nakdi olmak üzere toplamda 112 bin 690 TL yardımda bulunduklarını belirtti.

Mardin Umut Kervanı Başkanı Fatih Akman

Akman, Umut Evi projesi çerçevesinde 385 aileye 66 bin TL değerinde yapılan yardımın yanında 287 aileye de 5 bin 740 adet ekmek yardımının yapıldığını dile getirdi.

Akman, yine 14 aileye battaniye, 14 aileye halı, 36 aileye pardesü, 36 aileye ayakkabı, yüzlerce çocuğa oyuncak, 2 aileye ev eşyası yardımı da yapılan ayni yardımlardan olduğunu belirtti.

Ayni yardımın dışında yine hayırseverlerin katkısıyla Bangladeş’in temiz suya hasret insanların olduğu köylerde de 2 adet su kuyusunun açıldığının altını çizen Akman, Filistin’deki yetimler vakfı aracılığıyla gelirleri daha sonra yetimlere aktarılacak 40 adet zeytin ağacını dikmeye vesile olduklarını belirtti.

Akman, katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER