HaberlerGündemMardin Umut Kervanı Beraat Kandili vesilesiyle çeşitli yardımlarda bulundu

Mardin Umut Kervanı Beraat Kandili vesilesiyle çeşitli yardımlarda bulundu

Mardin Umut Kervanı, Ramazan ayının müjdecisi Beraat Kandili münasebetiyle merkez ve ilçelerinde farklı insani yardım çalışmalar yürüttü.

Mardin Umut Kervanı Beraat Kandili vesilesiyle çeşitli yardımlarda bulundu

İnsani yardım çalışmaları çerçevesinde her gün düzenli ekmek dağıtımı, yetim ve muhtaçların ihtiyaçlarına göre her ay düzenli giyim yardımı, belli periyotlarla da gıda çalışması gerçekleştiren Mardin Umut Kervanı, Beraat Kandili münasebetiyle bir dizi çalışmaya imza attı.

Yapılan ilk çalışmayla ile ilgili açıklama Mardin Umut Kervanı yetkililerinden Metin Tekin, “Beraat Kandili münasebetiyle Artuklu’da üç Kur’an kursundaki ve Yeşilli Umut Kervanı bir Kur’an kursundaki hafızlık öğrencilerine kandil münasebetiyle dağıtılmak üzere kek ve meyve suyundan oluşan ikram paketleri yetkililere ettik.” dedi.

Tekin, Kabala Umut Kervanı da bir camide ve Ortaköy Umut Kervanı da iki camide kandil programlara iştirak edenlere ikram paketlerini dağıttığını belirtti.

Kandil münasebetiyle gerçekleştirilen diğer çalışmalarla ilgili olarak da açıklama yapan Dernek Başkanı Fatih Akman, “Allah’a hamd olsun, Ramazan gelmeden bereketini görmeye başladık. Bugün kandil münasebetiyle Mardin Umut Kervanı olarak üç ilçede çalışmalar gerçekleştirilmiş oldu. Toplamda 9 Kur’an Kursu ve camide kandil münasebetiyle ikram paketleri dağıtıldı.” dedi.

Akman, “Mardin Umut Kervanı ve Kabala Umut Kervanı kandil münasebetiyle yetim ve muhtaçlara yönelik gıda dağıtımı gerçekleştirildi. Mazıdağı Umut Kervanı da Afrika’da hayırseverlerin katkısıyla iki yüz kişiye mevlit yemeği verdi. Ortaköy Umut Kervanı da kandil münasebetiyle bir hayırseverin katkısıyla Afrika’da kurban kestirdi. Allah’a sonsuz hamd ediyoruz. Umut Kervanı olarak Mardin merkez, Yeşilli, Mazıdağı, Ortaköy ve Kabala’daki temsilcilik ve gönüllüleriyle 7 bin 980 TL insani yardım gerçekleştirmiş olduk. Allah’ın izniyle hayırseverlerimiz bize ulaştığı kadarıyla biz de bu şekilde yetim ve muhtaçlara ulaşmaya devam edeceğiz. Rabbim hayırseverlerden ve sahada koşturan üye ve gönüllülerimizden razı olsun, tekrar kandiliniz mübarek olsun.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER