HaberlerGündemMardin’de turizm toplantısı yapıldı

Mardin’de turizm toplantısı yapıldı

Mardin'de salgın sonrası olası normalleşme süreci ile birlikte turizm sezonu için sektör temsilcileri bir araya geldi.

Mardin’de turizm toplantısı yapıldı

Mardin'de bir süre önce hizmet vermeye başlayan beş yıldızlı Raymar Otelin ev sahipliğinde düzenlenen turizm sektör temsilcileri toplantısına Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Genç, STK temsilcileri ve turizm sektörünün temsilcileri katıldı.

Salgın kuralları dikkate alınarak düzenlenen toplantıda konuşan Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabahattin Genç, “Mardin'de vakaların düşmesi ile pandemi sonrası olası normalleşme süreci ile turizm sezonu için bu toplantıda netice ve çözümler ortaya koymak için bir araya geldik. Mardin için turizmin çeşitlendirilmesi, geliştirilmesi gibi birçok şey ortaya konması gerekir. Maalesef en büyük eksikliğimiz kolektif iş yapma becerisine sahip değiliz. Bir araya gelerek ortak bir platformda sorunları, çözümleri daha güçlü bir sesle ifade edemiyoruz. Hepimizin dile getirdiği, sorun olarak gördüğü konularda eylem planı ortaya koymalıyız. Mardin'e gelecek misafirlerimizin memnuniyetini esas alan yönetim biçimini sergilemeliyiz. Turizm sektöründe uğraş veren en küçük esnafından en büyük esnafına, otelcisinden hediyelik eşyacısına kadar hepimizin misafirlerimizin memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalıyız. Mardin'e gelen tüm misafirlere huzurlu, rahat, konforlu şekilde biz de hassasiyet göstermeliyiz. Bu anlamda çözüm önerileri ve fikirleriniz olursa, bunlara her zaman açığız, dikkate alacağız. Mardin'in, dokusuna yapısına uygun bulunan projeleri hayata geçireceğiz. Mardin'de sürdürülebilir ve planlı şekilde turizmi geliştireceğiz. Hep birlikte güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Mardin Turizm ve Otel İşletmecileri Derneği Başkanı Azad Özgür Güngür de çok zor bir süreçten geçtiklerini hatırlatarak, bölgedeki turizmin sorunları ve yapılması gerekenlerle ilgili bir brifing verdi.

Toplantıda, turizm sorunları, çözüm ve öneriler ele alındı. Sektör toplantılarının düzenli yapılması, turizm komisyonu kurulması, Mardin'deki trafik sıkıntısı, kaçak yapılar, temiz şehir, betonarme kirliliği ve işletmelerde yüksek ses konularında görüş ve fikirler dile getirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER