HaberlerGündemMalatya’nın Yeşilyurt İlçesinde muhtarlar toplantısı düzenlendi

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde muhtarlar toplantısı düzenlendi

Vali Vekili Mustafa Şahin başkanlığında başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçenin sorunlarının ele alındığı toplantı gerçekleştirildi.

Malatya’nın Yeşilyurt İlçesinde muhtarlar toplantısı düzenlendi

 Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Kurum Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Toplantıda başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ele alındı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç’in selamlama konuşmalarının ardından Vali Vekili Mustafa Şahin, Muhtarlık müessesinin önemine değinerek “Zaman zaman sizlerle istişare yapılması, sizlerin taleplerinin dile getirilmesi devletin vatandaşa en yakın eli olarak muhtarla devlet kurumlarının buluşturulması, bir araya getirilmesi önemlidir. Düzenlenen toplantının Yeşilyurt ilçesi için faydalı olacağına inanıyorum." dedi.

Toplantı, muhtarların, mahallelerine ait sorun ve sıkıntıları dile getirmeleri, kurum yetkileri ve ilgili daire amirlerinin sorunların çözümü noktasında gerekli bilgilendirmeleri yapmaları ile son buldu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER