HaberlerGündemMalatya’da çeşitli suçlardan 3 kişi tutuklandı

Malatya’da çeşitli suçlardan 3 kişi tutuklandı

İl genelinde yapılan çalışmalarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirilirken, Covid-19 tedbirleri kapsamında 29 kişiye cezai işlem uygulandı.

Malatya’da çeşitli suçlardan 3 kişi tutuklandı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğün yaptığı çalışmalar ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı, bir adet tüfek, 21 adet fişek, 21,49 gram metamfetamin, 32 adet uyuşturucu hap, 4,33 gram kubar esrar, 5,70 gram kannabinoid'in ele geçirildiği kaydedildi.

Bir kafede yapılan denetimde, işyeri sahibine ve şahıslara salgın kurallarına uymamaktan idari yaptırım tutanağı düzenlendiği ifade edildi.

Sarıcıoğlu Mahallesinde H.A. isimli şahsın sevk ve idaresindeki aracın kurşunlaması olayı ile ilgili 2 şahsın yakalandığı, şüphelilerden M.İ. adlı şahıs ile Malatya Stadyumunda meydana gelen 20 adet yağmur suyu mazgalı hırsızlığı olayının faili meçhul şüphelileri R.A. ve A.B.'nin yakalandığı ve her 3 şahsın adli makamlarca tutuklandığı belirtildi.

Merkez Yeşilyurt ve Battalgazi ilçelerinde 22 noktada yapılan "Alternatif Yol Uygulaması" çalışmasında; 544 aracın ve 961 şahsın incelendiği, 619 şahsın sorgusunun yapıldığı, bir adet ruhsatsız kuru sıkı tabancanın ele geçirildiği, "Resmi belgede sahtecilik" suçundan aranan bir şahsın yakalandığı, muayenesiz bir araç ile yoklama kaçağı bir şahsa tutanak tanzim edildiği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER