HaberlerGündemKuraklık nedeniyle suların kesildiği İstanbul için yağış bekleniyor

Kuraklık nedeniyle suların kesildiği İstanbul için yağış bekleniyor

​Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM'un verilerine göre, İstanbul bu akşamdan itibaren fırtınanın ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Kuraklık nedeniyle suların kesildiği İstanbul için yağış bekleniyor

İstanbul başta olmak üzere ülkenin batı bölgelerinin bugün akşam saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM) yapılan açıklamada, bugün beklenen fırtınanın ardından cumartesi il genelinde kuvvetli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı, yağışların özellikle boğaz çevresi ile Avrupa yakası genelinde etkili olacağı kaydedildi.

Yağışların pazar akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtilen açıklamada, önümüzdeki hafta yeni sistemlerin Marmara bölgesinde etkili olmaya devam edeceğinin tahmin edildiği ifade edildi.

Açıklamada, "Öte yandan, 14 Ocak ve sonrasındaki günlerde, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir bölümünde soğuk ve yağışlı kış koşullarının yaşanmaya başlaması bekleniyor" denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER