HaberlerGündemKüçük kardeşlerden anlamlı yardım

Küçük kardeşlerden anlamlı yardım

Batman’da ikamet eden dört kardeş, biriktirmiş oldukları harçlıklarını ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Batman Umut Kervanına bağışlayarak takdir topladı.

Küçük kardeşlerden anlamlı yardım

Kübra, Muhammed, İbrahim ve Ahmet Akbulut isimli küçük çocuklar, biriktirmiş oldukları harçlıklarını Batman’da yetimlere verilmek üzere Umut Kervanına bağışladı.

Kumbaraya her gün harçlıklarından kısarak para koymayı alışkanlık haline getiren dört kardeş, büyüklere örneklik teşkil edecek bir davranış sergiledi.

Akbulut kardeşler, toplamış oldukları paraları ile birlikte Batman Umut Kervanına gelerek ihtiyaç sahibi ailelere verilmek üzere bağışta bulundu.

Batman Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, çocukların bu davranışının büyüklere bir ders niteliği taşıdığını söyledi.

Ailelerin henüz küçük yaşta çocuklarına yardımlaşma duygusunu aşılaması gerektiğini belirten Şengül, küçükken kazanılan güzel davranışların çocukların hayatlarında olumlu yönde etkili bir iz bıraktığını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER