HaberlerGündemİstanbul'da metroya biletsiz binen çocuklara görevliler tarafından şiddet uygulandı

İstanbul'da metroya biletsiz binen çocuklara görevliler tarafından şiddet uygulandı

İstanbul Üsküdar Marmaray istasyonunda göçmen oldukları iddia edilen ve metroya biletsiz bindikleri gerekçesiyle 4 çocuğa görevliler tarafından şiddet uygulandı.

İstanbul'da metroya biletsiz binen çocuklara görevliler tarafından şiddet uygulandı

Olaya ilişkin çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine devreye giren Uluslararası Mülteci Hakları Derneği (UMAD), yapılanın yanlış olduğunu, çocuklardan özür dilenmesi gerektiğini söyledi.

Genel müdürlük düzeyinde bir yetkili ile iletişim kurmak için dernek avukatlarının TCDD ile görüştüğünü ancak henüz bir dönüş sağlanmadığını belirten UMAD Başkanı Av. Abdullah Resul Demir, "Mülteci olsun veya olmasın henüz 10 yaşlarında olan çocuklara bu şekilde davranılması etik değil. Çocuklardan özür dilenmeli. Burada kurumu suçlamıyoruz ancak bunu yapanlar hakkında gereği yapılmalı ve çocuklardan özür dilenmeli." dedi.

Resmi twitter hesabında olaya ilişkin videoyu paylaşan UMAD, "İstanbul Üsküdar Marmaray istasyonunda 4 göçmen çocuk “biletsiz bindikleri ve telefondan şikâyet geldiği” iddiası ile @Marmaraytcdd güvenlik görevlileri tarafından şiddet uygulanarak trenden indirilmeye çalışıldığı görüntüler sosyal medyada yayınlanmıştır." notunu ekledi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER