HaberlerGündemİstanbul'da baraj doluluk oranları 6 ay sonra yüzde 50'yi aştı

İstanbul'da baraj doluluk oranları 6 ay sonra yüzde 50'yi aştı

İSKİ'den paylaşılan verilere göre, İstanbul'da baraj doluluk oranları yüzde 50,56 seviyesine yükseldi. Barajlarda son 10 günde 5 puanlık bir artışın olduğu kaydedildi.

İstanbul'da baraj doluluk oranları 6 ay sonra yüzde 50'yi aştı

Yağan kar ve yağmur vesilesiyle İstanbul barajlarında doluluk oranı artmaya devam ediyor.

İSKİ'nin paylaştığı verilerine göre, kent genelindeki barajların doluluk oranları yüzde 50,56'ya yükseldi.

Yağışların 2020 yılında beklenen düzeyde olmaması nedeniyle mega kent İstanbul, kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalmıştı. Son zamanlarda İstanbul'da etkili olan yağmur ve kar yağışlarının ardından barajların doluluk oranının yüzde 50,56'yı bulduğu aktarıldı.

İstanbul'da kuraklık nedeniyle barajlardaki doluluk oranı 9 Ocak 2021'de yüzde 20'nin altına kadar düşmüştü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER